2013. június 26., szerda

2013. június 25., kedd

Mai zene

2013. 06. 25.-i zene számomra:

Az egyik egyértelműen Eric Saade - Coming home-ja.



2. Kelly Clarkson - People Like Us



3. Katie Herzig - Hey Na Na




Emily Brontë: Üvöltő szelek

Emily Brontë: Üvöltő szelek

Fülszöveg:

Harmincéves sem volt még Emily Brontë, amikor – egy esztendővel halála előtt – megírta ezt a regényt, a világirodalom egyik legkülönösebb szerelmi regényét. Valóság és látomás, természet és lélekelemzés, vadság és odaadás furcsa szövedéke a történet, egy magába forduló, romantikus lélek költői vallomása a szerelemről és a szenvedélyről. Elemzése kegyetlen mélységeket tár fel, és nyomasztó légkört teremt: titokzatosság, babonák homálya övezi szereplőinek jellemét, a romlás sötét erői csapnak össze és küzdenek egymással, míg végül a tragikus feszültséget ismét a szerelem, a fiatalok, az újabb nemzedék szerelme oldja fel.


Saját vélemény:
Ahhoz képest, hogy a legtöbb ismerősöm, aki ezt a művet már olvasta elégedetlen volt, én szerencsémre kellemesen csalódtam. Ez a könyv nem kifejezetten romantikus, de mégis romantikus könyvként ismeri mindenki. Nem azért mondom, mert van benne romantika, de leginkább a szereplők kegyetlenségét ismerhetjük meg a történet által. 

Hiába van a fő gonosznak kikiáltva Heathcliff, ugyanakkor ő az egyik legfontosabb szereplőnk, és én nem vetem meg őt, tulajdonképpen pozitív is lehetne róla a véleményem. Mármint nem a sok kegyetlenségére vagyok vevő, hanem az egyetlen személyt az életében akit tartott valakire, hűen szerette halála napjáig, minden tőle telhetőt megtett (volna) érte. 

Idősebbik Catherine kicsit sok volt nekem, de az ifjabbik lett az egyik kedvenc szereplőm. 

Ami nagyon tetszett, hogy nem a főhősök , hanem Nelly szemszögén keresztül láthattuk a cselekményeket (meg még Isabellén és Zillahén egy kicsit). Így nem egy-egy szereplő gondolatát láthattam, hanem hogy valójában mi történt. 

Kedvenc részem Heathcliff és Catherine beszélgetése volt a nő halála előtt. Akkor látszódott leginkább, hogy ennek a kettőnek szereplőnek is van szíve, és használni is tudják. 

A vége nagyon tetszett, bár Heathcliff halála egy kicsit morbid volt (plusz még az utolsó napjai). 

Meg kell mondjam Linton Heathcliif nagyon unszimpatikus volt számomra, mert csak a saját érdekeit nézte, önző volt. Ezért is vigyorogtam a végén, hogy Cathy és Hareton összejöttek, mert ezzel a véggel boldogan engedem őket a jövő titkokkal teli útjára.








2013. június 23., vasárnap

Mai zene

Nem tudom miért, de ma egész nap Taylor Swift számok mennek a fejemben, főleg ez a kettő:

Első: Teardrops on my guitar


Második: Sparks fly 


2013. június 21., péntek

50. bejegyzés

Bizony, a címből ki lehet találni, hogy most egy kicsit az 50. bejegyzésé lesz a szerep. Az előző bejegyzésem volt az 50. ezen a blogon, ami ilyen téren szerintem egy elég szép szám. Azért is gondolom így, mert hetente-kéthetente írok bejegyzést nyáron többet is írtam, de most több a szabadidőm...


Különösebben nem akarom megünnepelni, vagy valami ilyesmi, de azért egy-két szór szerintem megérdemel.

Januárban indítottam a blogot, az első hónapban 6 bejegyzésem volt. A februári hónapban írtam a legtöbb bejegyzést, szám szerint 17-et. 
A mélypont március volt, mivel akkor csak 5 új bejegyzés szerepelt az oldalon. Talán akkor volt a legtöbb tanulni valóm, vagy csak én éreztem magam mélyponton, nem tudom. 
Az 50. bejegyzés Pittacus Lore A Hatok hatalma című könyvéről szólt. Ide kattintva el is olvashatjátok.:) 

És itt van egy nyári szám, ha már úgy is ilyen meleg, nyári időjárás van. 


Pittacus Lore: A Hatok hatalma

Pittacus Lore: A Hatok hatalma

Fülszöveg:
Kilencen érkeztünk a Földre. Vajon megváltoztunk-e az eltelt idő alatt? Mindannyian hiszünk még a küldetésünkben? Nem tudhatom.
Hatan maradtunk. Rejtőzünk, bujkálunk, és még csak nem is találkozhatunk. Lassanként kialakulnak a tálentumaink, és nemsokára készen állunk a harcra.
Vajon John Smith csakugyan a Negyedik, ahogy sejtem, és felbukkanása az a jel, amit már annyira vártam? És merre lehet Ötödik és Hatodik? Egyikük talán az a hollófekete hajú lány, akit az álmaimban láttam, aki olyan erővel bír, amilyet azelőtt el sem tudtam volna képzelni. Aki talán elég erős ahhoz, hogy összegyűjtsön bennünket.

Elsőt Malajziában kapták el.
Másodikat Angliában.
Harmadikat Kenyában ölték meg.
Negyedikkel Ohióban próbáltak végezni - de megúszta.
Én Hetedik vagyok.
A hat megmaradt Védő egyike.
Készen állok a harcra.

A "Hatok hatalma" egy pillanatra sem engedi lankadni az olvasó figyelmét. Egymást követik az izgalmasabbnál izgalmasabb fejezetek: a mogadoriak főhadiszállásának megrohamozása, a Sarah házánál lejátszódó események vagy Kilencedik felbukkanása egyértelműen filmvászonra kívánkozik. Csupa kiválóan megkomponált, gondosan kidolgozott jelenet, amely csak arra vár, hogy Hollywood lecsapjon rá.

Saját vélemény:

Szerény véleményem szerint ez a rész sokkal jobb lett, mint az előző. 

Tetszett, hogy a felét Negyedik a másik felét pedig Hetedik (Marina) szemszöge alapján láthatom, mert így szerezhettem új információkat is.
 
Oké, tudom, hogy a film nem kapcsolódik most ehhez az értékeléshez, de muszáj megemlítenem valamit, méghozzá Hatodik hajszínét. A Hatok hatalmában megtudhattuk, hogy Hatodik hajszíne FEKETE, de a filmben, (hacsak nem vagyok színvak) eléggé SZŐKÉNEK láttam.
 
Még egy kis bibi, ami felett nem bírok szemet hunyni, de aztán befogom. Nos, Hetedik Spanyolországban él, és ebből következik, hogy spanyolul is beszél, amit tapasztalhattunk akkor, mikor a Földgömbös incidens bekövetkezett. De Negyedik, Hatodik meg Sam Amerikában voltak ekkor, bár (Hatodik Mexikóban is élt már), és most nem igazán értem, hogy mikor a végén beszélgetett Hatodik, Hetedik, Ella meg az apja, akkor milyen nyelven beszéltek. Lehet, hogy tud Hatodik spanyolul? Lehet, fene tudja. De nekem éppen ez a problémám, hogy sehol nincs megemlítve, hogy hogy tudnak kommunikálni egymással.
 
Külön a pozitívakat nem emelném ki, mert akkor az egész könyvet felhozhatnám példának. félve kezdtem neki, de a végére kifejezetten megszerettem. A következő részt kíváncsian várom.

1000!!!

És igen!! El jött ez a nap is, mikor az oldallátogatási szám túl van az EZREN!!! *most nagyon örül* :)



Ezer ünneplése ként hozom a következő könyvvéleményemet!:)

2013. június 17., hétfő

Csontváros: Trailer

Ha erre a linkre kattintotok, akkor a legújabb Csontváros trailert tekinthetitek meg.

Személyes véleményem szerint ez lett az egyik legjobb (ha nem a legjobb) előzetes egyike. Mindenképp nézzétek meg, mert szerintem csodás lett, ahhoz képest, hogy alig volt benne új jelenet. Inkább csak néha-néha felvillant pár új képkocka...

2013. június 13., csütörtök

Leiner Laura: SzJG Kalauz

Leiner Laura: Szent Johanna Gimi Kalauz

Fülszöveg: 
Minden, amit a Szent Johanna gimi könyvsorozatról tudni akartál, egyetlen, illusztrált kötetben. 

A tartalomból: 
– gyakran ismételt kérdések, és válaszok a sorozattal kapcsolatban 
– érdekességek az SzJG-ről 
– best of SzJG 
– az SzJG zenéi 
– Reni könyveinek listája 
– a karakterek, Reni levele Corteznek (részlet) 
– kimaradt jelenetek 
– elvetett borítótervek 

Leiner Laura elő- és utószavával 
SzJGereknek kötelező ;)

Saját vélemény:

Úgy gondolom, hogy a SzJG a Kalauz által megkapta a méltó befejezését, ami járt neki.
 
A belső borító egyszerűen csodás, az első lapok is nagyon jók lettek, sőt az egész Kalauz stílusa nagyon jól el lett találva. Az előszó igaz Leiner Laurás volt, nekem nagyon tetszett. A gyakran ismételgetett kérdések érdekesek voltak, de már tudtam a legtöbbre a választ. Az érdekességek is fontosa, mert néhány nélkül tényleg furdalt volna a kíváncsiság, hogy mégis hogy, meg miért…:) 

Annak nagyon örültem, hogy a Best of SzJG tartalma a könyvek szerint jött és nem össze-vissza. Őszintén a karakterek rajzai nekem tetszettek. Nem az a lényeg, hogy az arcukat hogyan rajzolta meg az illusztrátor, hanem a környezetük, stílusuk, hogy mit sugároz a belsőjük. Amikor olvastam több ember véleményét a karakterek rajzairól, hogy milyen bénák lettek, kicsit megijedtem, de én kellemesen csalódtam a Kalauzban.
 
Jók ezek az emlékeztetők Reni könyveiről, meg a zenékről, mert tudom, hogy én is utána tudnék nézni a könyvekben, így azért mégis csak könnyebb.
 
Reni levelén gondolkodtam a legtöbbet, mert én más stílusúra számítottam. Tudom, hogy Reni azt dühösen írta, de akkor is voltak benne olyan részek, amik nekem nem illettek hozzá Reni stílusához.

A kimaradt jelenetek komolyan fergetegesek voltak. Annyit röhögtem rajtuk, hogy az hihetetlen. Voltak köztünk romantikusak is, amik nekem nagyon tetszettek, de így jobban örülök, hogy nem voltak benne a könyvben, mert valahogy nem bírom elképzelni, hogy Corzen azt mondja Reninek, hogy „ezt imádom benned….”
 
Az elvetett borítóképek érdekesek voltak. Nekem tetszettek, DE az nem az SzJG stílusa lenne, így utólag is köszönöm Vincének a csodás borítókat.
 
Búcsú az SzJG-től. Hiába nem akaródzik, de most már Laura búcsúzása után nekem is muszáj lesz elengednem ezt a csodás sorozatot. Tudat alatt soha nem fogom elengedni, mert a tinédzser korom meghatározó része lett az SzJG, és az is marad. Ha lesznek gyerekeim, valószínűleg oda fogom nekik adni, hogy olvassák el, mert ebből sokat tanulhatnak, ráadásul megtudhatnák, hogy az én koromban mi volt a divat.:) 

I <3 SzJG!!!


2013. június 12., szerda

Simone Elkeles: A vonzás szabályai

Rules of Attraction ( A vonzás szabályai)

Fülszöveg:             
A szókimondó, és meglehetősen szabadszájú középső Fuentes testvér, Carlos, nem találja a helyét Mexikóban, ezért a család visszaküldi Amerikába Alex és Brittany közelébe, hogy távol tartsák a bajtól. Ami természetesen Coloradóban is rátalál. Már az első hetekben összeakasztja a bajszát a helyi kábítószer kereskedőkkel, ráadásul megismerkedik egy különös lánnyal, aki szabadidejében hegyet mászik, autót szerel, és meleg a legjobb barátja. Carlos úgy gondolja, hogy Kiara Westford túl jó hozzá, ezért igyekszik érzelmileg nem belebonyolódni a kapcsolatba. Kiarát viszont elvarázsolja az a néhány pillanat, amikor Carlos az igazi énjét mutatja meg. Szó szerint fájdalmas az egymás felé vezető út. Vajon mindketten túlélik a közeledést?
Saját vélemény:
Imádtam minden egyes sorát. Azzal bizonyítom,hogy kevesebb, mint egy nap alatt elolvastam.
Kiara nagyon szimpatikus főszereplő lány. Nem nyavalyog állandóan, nem fél a kétkezű munkától, imádja a testvérét(mondjuk őt nem lehet nem imádni(:), nem mutogatja a testét, pedig lenne mit. Egyszóval igazi tökös csaj, aki sokaknak adhatna példát, hogy hogy is kéne viselkedni.
Carlos… nem tudok mást mondani, igazi Fuentes. Bájosan nagyképű, védi a saját igazát, és hát természetesen nagyon, nagyon jóképű.
Hivatalosan is a kedvenc karaktereim lettek Brandon és Tuck. Mindkettejük karaktere fantasztikus, ha lehetne ilyen kisöcsit szeretnél én is magamnak, de mivel már nem valószívű, inkább azt mondom, olyan kisfiú anyukája szeretnék majd lenni, mint Brandon.
Alex és Brittany szerepköre érdekes volt. Alexben tetszett, hogy védi a kisöccsét, de a kettejük vitája(Alex és Brit) elszomorított, mert tulajdonképpen én nem így ismeretem meg őket az előző részben.
Dick nagyon jó fej apa, szerintem minden gyerek örülne egy ilyen apának.(na nem mintha a sajátomat nem szeretném <3 ).
Bevallom, nekem a Perfect Chemistry jobban tetszett, bár nem tudom megmondani, hogy miért. Kíváncsian várom a következő Fuentes történetét.

2013. június 9., vasárnap

Cassandra Clare: City of Lost Souls

Cassandra Clare: City of Lost Souls (Elveszett Lelkek Városa)

Fülszöveg:
Mi az az ár, ami még a szerelemért is túl magas? Amikor Jace és Clary ismét találkoznak, a lány elborzadva tapasztalja, hogy szerelmét és gonosz bátyját Lilith varázslata egymáshoz köti. A Klávé célja megölni Sebastiant, de lehetetlen anélkül végezni az egyik fiúval, hogy a másiknak ne essék bántódása. Alec, Magnus, Simon és Isabelle tündérekkel, démonokkal meg a könyörtelen Vasnővérekkel alkudozik, Clary pedig veszélyes játszmába kezd. A tét nem csak a saját élete, de Jace lelke is egyben. De bízhat-e még a fiúban egyáltalán? 
Szerelem. Vér. Árulás. Bosszú. A Végzet Ereklyéi lélegzetelállító ötödik darabjában közelítő sötétség fenyegeti az árnyvadászokat.

Saját vélemény:
A végére érve a könyvnek nagyon örültem, mert ez sokkal jobb lett, mint az előző rész.
 
Clary hozta a maga formáját, minden átgondolatlanul cselekedett, de őt így kell megszoknunk, megszeretnünk. Jace-nek a végén igaza volt ebben a dologban, hogy mindketten ilyenek, főleg ha a szeretteikről van szó. 

Jace-nek nagyon szurkoltam, hogy végre legyen megint az igazi Jace, még ha nem is gondoltam volna, hogy a végén így fogja visszaszerezni önmagát. Ha fogadni lehetett volna rá, hogy Clary mit fog tenni a végén a tőrrel, bebuktam volna a dolgot, mert nem néztem ezt ki Claryből. Aranyosak voltak a végén, az Epilógusban.:) Örülök nekik, még ha rövid is lesz a boldogságuk.
 
Maureenen nagyon megdöbbentem, főleg az utolsó jelenetében. Hogy mi?!? Nem tudom elhinni, hogy ilyesmit tett… 

Simon és Izzy kapcsolata remélem a következő részben ki fog teljesedni, mert szerintem aranyosak lennének együtt.
 
Alec, ezt elcseszted. Nincs jobb szó erre a helyzetre. Tényleg nem szeretném, ha így érne vége a kapcsolatuknak, na de akkor is megérdemelte Alec! 

Magnust egyre jobban kezdem megszeretni. Eddig sem volt vele különösebb bajom, de most már kifejezetten szimpatikus lett nekem. Kedvenc Magnus hozzászólásom: „That's my boyfriend.” – ez annyira aranyos volt, hogy majdnem elolvadtam az olvasás közben.
 
A szokásos humor ugyanúgy teret kapott az eseményekben, ami nélkül nem is lehetne elképzelni egy CC könyvet(remélem nem is kell elképzelnem).
 
Az Epilógusban megtudhattuk, hogy miért lesz a következő résznek a neve CHF,ez így tetszett nekem. 
Ezt direkt a végére hagytam. Az utolsó jelenet hihetetlen volt, csak hirtelen megjelent a semmiből: BUMM!! Sebastian, kicsit idegbeteg voltál, leginkább Claryvel, de megbocsátok neked az utolsó mondatért.
 
Ide a következő részt, de azonnal!!

2013. június 2., vasárnap

A lázadó

Veronica Roth: Divergent 2. : A lázadó



Fülszöveg:
Egyetlen döntésed hatására megváltozhatsz – vagy akár meg is semmisülhetsz. Minden egyes választásunknak megvannak a maga következményei – Tris Prior is megtapasztalja ezt, amikor nyugtalanság s zavar támad körülötte a társadalom valamennyi csoportjában. Meg kell próbálnia megmenteni a szeretteit – és önmagát –, miközben újra meg újra szembesül a fájdalom, a megbocsátás, az azonosulás, a hűség, a politika, a szerelem és a szeretet kérdéseivel.

Saját vélemény:
2 perce fejeztem be az olvasást. Hú. Most körülbelül ennyi a végéről a véleményem. Ezért talán kezdeném az elejéről. 


Maga a könyv cselekvései elég zsúfoltak voltak, néha elveszítettem a fonalat, de nekem összességében nagyon tetszett ez a rész is. Az előző részben gyakorlatilag a Bátrakat ismerhettük meg, meg még az Önzetleneket, de most ebben a részben az összes csoportnak nagy volt a szerepe, még a csoport nélkülieknek is. 


Az előző részben kicsit idegesített engem Tris, de most jobban megkedveltem őt. Nem, ne kérdezze senki, nem tudom az okát, mivel most is ugyanolyan idegesítő, feltűnően hősies, bátor volt, míg magát nagyon lenézte és a könyv feléig meg akart halni.

 
Tobias/Négyes az előző részben is nagy kedvencem volt, most is. Nagyon szerettem azokat a jeleneteket mikor többet tudhattunk meg abból, hogy ki is valójában ő, milyenek az érzelmei. Én nem hibáztatom őt, amiért megbízott az anyjában, mert szerintem ez teljesen logikus. Őszintén, ha én az ő helyében vagyok ugyanúgy viselkedtem volna Evelynnel. Mégis csak az édesanyja, akit hiába próbált gyűlölni, nem ment neki. Szerintem nagyon nehéz lehet megutálni azt a szülőnket, akit egy ideig jobban szerettünk, tehát én nem lepődtem meg a reakcióján, ami az anyját illeti. 



Kezdek arra a véleményre jutni, hogy a könyv végére nem is lesz annyira nagy gyűlölet Tris és Peter között, de majd meglátjuk mit hoz a sors, vagy inkább Roth. 



Nagyon megkönnyebbültem mikor Tris kibékült Christinával, mert nekik muszáj barátoknak lenniük. 



Most jutott eszembe, hogy minden szép és jót, DE mi lett Susannal? Lehet hogy én vagyok figyelmetlen,de nekem nem jött át, hogy neki végül is mi lett a sorsa. 



Ami Calebet illeti, nem tudom mit szóljak. Igazság szerint nekem eddig se volt annyira szimpatikus, de miután kiderült az árulás, (hogy is mondjam?) nagyon unszimpatikus lett. 



Cara és Tris kapcsolata érdekes volt. Most komolyan Tris azon bukott ki, amit Cara az orráról mondott, mikor neki már sokkal csúnyább, bántóbb dolgokat is mondtak?!? 


Ami az utolsó pár oldalon történt. Most komolyan gondoltam, hogy fontos dolog lesz az igazság, de azt az életben nem gondoltam volna, hogy egy bizonyos titok ilyen szinten kihatással lesz a könyv folytatására….